October 23, 2019

Czy warto kupić najnowszego iPhone?

Nowoczesne technologie bardzo wyraźnie wkroczyły w nasze życie. Nie wyobrażamy sobie już codziennego funkcjonowania bez smartfonów czy komputerów osobistych, choć przecież wiele osób pamięta czasy, kiedy nie istniały podobne udogodnienia. Za wyjątkowo dobry sprzęt – jeśli chodzi o inteligentny telefon, z wieloma funkcjami ułatwiającymi życie – uchodzi iPhone. Ceny iPhone-ów są na tyle wysokie, że liczni, potencjalni klienci zastanawiają się kilka razy przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Czy najnowszy iPhone wart jest zainwestowania w niego dużej sumy pieniędzy? Ile mniej więcej kosztuje i jakie posiada zalety, a jakie wady?

Najnowszy iPhone – czy warto?

Smartfon, wyprodukowany przez firmę Apple Inc. to właśnie iPhone – sprzęt oparty na systemie operacyjnym iOS. Ostatnie sprzęty tego rodzaju, jakie pojawiły się na rynku, to modele Xr, Xs oraz Xs Max. Kolejny model, na którego pojawienie się wszyscy czekają, to iPhone 11. Najprawdopodobniej zostanie on zaprezentowany we wrześniu 2019 roku, podczas gdy na czerwcowej konferencji uda się zobaczyć iOS 13. Jeśli chodzi o ów najnowszy model, ciężko jest przedwcześnie oceniać czy będzie on warty zakupu – mimo że powstają pewne przecieki, dzięki którym zainteresowani dowiadują się jakie mniej więcej funkcje będzie posiadać i na jakie udogodnienia można liczyć. Więcej ocen pojawi się z pewnością po premierze, jednak już dziś warto chyba wspomnieć, że produkty od Apple nie bez powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Na pewno nowy iPhone będzie posiadał jakieś wady, ale i sporo zalet. Warto posłużyć się opisem nowych produktów iPhone, które miały datę premiery 12 września 2018 roku, żeby jeszcze lepiej to zobrazować.
Model Xs ma przekątną ekranu 6,5 cala, sześciordzeniowy procesor o modelu Apple A12 Bionic, a także wersję systemu iOS 12. Dwa aparaty, dwa rozmiary wyświetlacza Super Retina, bezprzewodowe ładowanie, udoskonalone Face ID, inteligentny czip A12 Bionic – to tylko kilka z zalet, jakie posiada ten smartfon. Z kolei model Xr posiada nieco grubsze ramki okalające wyświetlacz i choć jest nieco gorszy niż wersja Xs (szczególnie Max), co przekłada się na cenę, to można go kupić w aż 6 kolorach obudowy!

Najnowszy iPhone – cena

Ceny iPhone-ów nigdy nie były niskie, dlatego i w tym przypadku potencjalny klient musi wyłożyć kilka tysięcy złotych. Nic dziwnego, że pojawiają się w przestrzeni internetowej liczne zapytania typu „najnowszy iphone czy warto?”. Jeśli chodzi o najnowszy iPhone, cena modelu Xs jest dużo wyższa niż modelu Xr. Trzeba za niego zapłacić blisko 7 tysięcy złotych, chociaż oczywiście wszystko zależy od sklepu, w którym chce się go kupić. Czasem wersję Xs można znaleźć za około 4 tysiące, a Xs Max za nieco ponad 5 tysięcy złotych. Z kolei model Xr jest tańszy mniej więcej o połowę. Dla wielu osób i tak są to ceny zaporowe, które uniemożliwiają zakup nowego smartfona od Apple. Warto więc przemyśleć odkupienie modelu używanego, albo zainwestowanie w któryś z dawniejszych modeli, których cena rzecz jasna spada, w miarę jak na rynek wchodzą kolejne wersje. Jeśli jednak ktoś nie boi się podobnego wydatku, na pewno będzie zadowolony z otrzymanego telefonu.

Czy warto kupić najnowszego iPhone?
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »