October 23, 2019
Gaming: Laptop czy komputer stacjonarny?

Gaming: Laptop czy komputer stacjonarny?

Laptop czy PC do gier? Gracze toczą ze sobą nieustanne boje i spierają się co lepsze laptop czy komputer, jeśli chodzi o instalacje najnowszych produkcji służących do grania.

Co wybrać do gier- komputer czy laptopa?

Laptop czy komputer do gier? Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa, gdyż nowe produkcje tworzone są na coraz bardziej zaawansowane urządzenia i coraz trudniej ocenić co lepsze laptop czy komputer. Jest to problem zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy zmuszeni są łączyć funkcjonalność komputera, który na co dzień służy im do pracy z chęcią wykorzystywania go także do grania.

Zadając sobie pytanie, co jest lepsze- laptop czy PC do gier, musimy przede wszystkim ocenić wydajność sprzętu. Wyższą ma oczywiście Pecet. Co więcej, komputery stacjonarne pozwalają na dalszą ich rozbudowę i wymianę pojedynczych podzespołów. Sprawia to, że są uznawane przez wielu fanów gier za wybór bardziej uniwersalny oraz ekonomiczny. Dodatkowo komputer PC jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ergonomię. Wiele osób zastanawiając czy laptop, czy komputer do gier bierze też oczywiście pod uwagę cenę. Tu musimy przyznać, że Komputer PC o parametrach zbliżonych do laptopa gamingowego bywa zauważalnie tańszy. Ma też opcje samodzielnej wymiany uszkodzonych podzespołów i samodzielnego modyfikowania komputera. Dodatkowo możemy tutaj samodzielnie tworzyć konfiguracje, co oznacza, że nasz Pecet może mieć niemal dowolne parametry.

Komputer do gier vs. laptop- wady i zalety

Komputer PC ma też w stosunku do laptopa zauważalne wady. Przede wszystkim nie ma tu mowy o swobodzie jego wykorzystania. Nadaję się wyłącznie do użytku stacjonarnego. To oczywisty plus laptopów. Możemy na nich grać dosłownie wszędzie. Kluczem jest jedynie zapewnienie sobie stałego dostępu do Internetu, kiedy wymaga tego dana gra. Nawet jeśli nie chcemy podróżować z naszym laptopem, to jego obecność na biurku wymaga wykorzystania dużo mniejszej ilości miejsca. Nie jest też otoczony plątaniną przewodów, które są nieodłączoną cechą komputerów stacjonarnych. Dzięki temu możemy w ograniczonej powierzchni podłączyć tutaj więcej dodatkowych urządzeń, które ułatwiają nam wykorzystywanie w pełni potencjału gry.

Oczywistą zaletą laptopa jest też możliwość odłączenia go na dłuższy czas od prądu. Nie tylko powoduje to, że jest to urządzenie mobilne, ale też sprawia, że w przypadku jakiejkolwiek awarii, problemów, gracz nie zostanie natychmiastowo odcięty od rozgrywki. Będzie miał możliwość kontynuowania gry, a przynajmniej zapisania odpowiednich danych, żeby nie startować w przyszłości od początku. Ostatecznie laptop zużywa dużo mniej energii, co oznacza w dłuższej perspektywie realne oszczędności na energii elektrycznej.

Jego wadą jest oczywiście to, że produkt ten jest gotowy. Teoretycznie istnieje możliwość grania na większym ekranie i podłączenia do laptopa zewnętrznego monitora czy nawet klawiatury, ale nie jesteśmy w stanie zmodyfikować jego „środka”. To znaczy, że jeśli kolejne pozycje na rynku gier zostaną wyprodukowane na nowsze i szybsze modele, to niestety staną się one dla nas po prostu niedostępne, a korzystanie z nich wymaga kupienia nowego sprzętu.

Gaming: Laptop czy komputer stacjonarny?
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »