October 23, 2019

Gdzie kupić garnitur?

Jak dobrać garnitur, aby leżał właściwie i gdzie go kupić? Jak wybrać garnitur, żeby był elegancki i dostosowany do okazji? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym krótkim wpisie.

Jak dobrać garnitur?

Bez względu na to, czy szukamy garnituru na wyjątkowe okazje, do ślubu czy ma on być zestawem codziennym, musimy się zastanawiać jak wybrać garnitur odpowiedni do naszej sylwetki i urody. Musimy przede wszystkim określić, jak powinien leżeć garnitur i z jakiego materiału powinien być wykonany.

Rozważania na temat jak dobrać garnitur należy zacząć od określenia rozmiaru. Dzięki temu odpowiemy na pytanie, jak powinien leżeć garnitur i dostosujemy go do rozmiarów naszego ciała. Przede wszystkim zacznijmy od doboru marynarki. Pierwszą zasada doboru brzmi, nie podążajmy ślepo za trendami. Garnitur musi zostać dopasowany do naszej sylwetki, a nie odwrotnie. Sama marynarka powinna zakrywać większą część męskich pośladków bądź dzielić męską sylwetkę na pół. W ten sposób męska figura wciąż zachowa naturalne i poprawne proporcje. Długość to jednak nie wszystko. Marynarka musi mieć odpowiedniej długości rękawy, a same guziki powinny zostać odpowiednio umiejscowione. Na te elementy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas przymierzania marynarki. Dodatkowo kołnierz marynarki musi przylegać do kołnierzyka koszuli, a klapy do klatki piersiowej. Należy też pamiętać, że po zapięciu marynarki nie powinny powstawać żadne załamania czy zmarszczenia w okolicy guzików.

Kolejnym elementem garnituru są oczywiście spodnie. Wielu mężczyzn popełnia przy ich wyborze kardynalny błąd. Polega on na nieprzywiązywaniu uwagi do ich długości. Efektem tego często zadowalamy się długością sklepową i nie dokonujemy żadnych przeróbek w tym zakresie. Jest to tym bardziej niewłaściwe, że wielu producentów cały czas produkuje spodnie, które w założeniu mają sięgać do obcasa. Tymczasem taka stylizacja już dawno przestała być atrakcyjna i modna. Spodnie powinny sięgać do górnej części cholewki buta, natomiast z przodu, powinny jedynie dotykać buta. W żadnym przypadku nie mogą się na nim opierać czy leżeć.

Garnitur dopasowany do sylwetki

Wszystkie te zasady muszą jednak zostać dostosowane do modelu naszej sylwetki. Nie każdy garnitur będzie pasował do każdego typu sylwetki. Chodzi tu głównie o szerokość klap marynarki i szerokość nogawek spodni. Jeśli jesteśmy właścicielami postawnej sylwetki, to najkorzystniej jest wybrać marynarkę o stosunkowo szerokich klapach. Nogawki spodni nie powinny opinać nóg i powinny być proporcjonalnie szerokie. Tak, aby były wygodne i nie wyglądały na zbyt ciasne lub zbyt luźne. Mężczyźni postawni i rozbudowani powinni wybierać spodnie garniturowe o szerokości nogawek dwudziestu jeden centymetrów. Jeśli charakteryzuje nas niski wzrost i tęga budowa ciała, warto również zrezygnować z mankietów u spodni. W przypadku gdy jesteśmy posiadaczami szczupłej sylwetki, to najkorzystniej będzie dobrać marynarkę z klapami o szerokości do siedmiu centymetrów. Spodnie w tym przypadku także mogą być wąskie, ale w żadnym przypadku nie przylegać do nóg.

 

Sprawdż ofertę marynarek męskich w sklepie Ozonee.

Gdzie kupić garnitur?
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »