October 23, 2019

Giełda samochodów – czy warto tam kupować

Dawniej wiele osób kupowało na giełdzie swoje auta. W tej chwili nadal znajduje się mnóstwo osób, które właśnie tam – poprzez handel zorganizowany – chcą kupić dla siebie dobry samochód. Osoby, które wpadły na podobny pomysł, zastanawiają się jednak, czy giełda aut nadal jest dobrym miejscem do kupowania wozu. A przede wszystkim, czy podobny interes się w ogóle opłaca? Wyjaśniamy i doradzamy!

Czym jest giełda samochodowa?

Giełda samochodowa to specjalne miejsce, gdzie handluje się samochodami. Co ciekawe, w tej chwili mianem giełdy określane są nie tylko rzeczywiste zjazdy sprzedawców i potencjalnych kupców, ale również witryny internetowe, gdzie są zamieszczane oferty sprzedawców samochodów. Każdy internauta może skorzystać z podobnej witryny i dzięki niej znaleźć coś dla siebie. Jeśli kogoś interesuje właśnie podobna internetowa giełda samochodowa, ceny są identyczne z tymi, które można znaleźć na rzeczywistej giełdzie. Oczywiście, i tak można liczyć na pewne modyfikacje, ponieważ do zakupienia wozu i tak potrzebny jest kontakt klienta ze sprzedawcą – można więc rozpocząć negocjacje.

Giełda samochodowa – czy warto?

W przestrzeni internetowej można znaleźć wiele zapytań „giełda samochodowa czy warto?” lub „giełda samochodów czy się opłaca?”. Widać, że internauci interesują się tematem i mają ochotę kupować na giełdzie samochodowej, lecz obawiają się, że nie będzie to dla nich dobry interes. Kupując w takim miejscu z pewnością można liczyć na wyjątkowo duży wybór dobrych samochodów. Część z nich nie będzie jednak w takim stanie, o jakim opowiadają sprzedawcy, chociaż w zasadzie obojętnie jak kupujemy, i tak musimy się z tym liczyć. Warto wziąć ze sobą kogoś, kto zna się na autach i będzie w stanie znaleźć jakieś usterki (lub nie, co jest dobrym sygnałem do zakupu) i będzie wiedział, jakie pytania zadać. Ważne tylko, by nie poczuć się pod presją – że musimy coś kupić, skoro już przyjechaliśmy na giełdę i to z doradcą/doradcami. Minusem jest często brak możliwości sprawdzenia samochodu na przykład na drodze – sprzedawcy niechętnie na to przystają, choćby i z powodu obawy o utratę dobrego miejsca na giełdzie.

Giełda samochodów – czy się opłaca?

Jeśli kogoś interesuje giełda samochodowa, ceny na niej nie różnią się raczej od tych, które można znaleźć na przykład zamieszczone w ofertach w prasie czy online. Z reguły jednak kiedy ktoś jedzie już na giełdę, to wraca z pojazdem – a to oznacza, że czasem nie do końca wszystko sprawdzi, skuszony licznymi ofertami czy okazjami. Ostatecznie więc zdarza się, że dany klient przepłaca. Wiele osób podkreśla również, że transakcje na giełdzie są mniej pewne od tych indywidualnych, z pojedynczych ogłoszeń. Podsumowując więc, na giełdzie samochodowej na pewno warto kupować, jeśli rzeczywiście trafi się na jakąś świetną okazję i ma się pewność co do pochodzenia auta oraz jego stanu. Natomiast nie warto jechać na nią z przekonaniem, że koniecznie trzeba coś kupić, by ostatecznie nie przepłacić wybierając po prostu najlepszy wóz z możliwych, a nie ten, jaki chcieliśmy mieć.

Giełda samochodów – czy warto tam kupować
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »