October 23, 2019

Jak szybko znaleźć wymarzony samochód

Każdy kierowca marzy o tym, aby mieć na własność swój wymarzony samochód. Dla każdego termin ten oznacza coś innego, ale istnieją pewne zasady, które mogą być uniwersalnie zastosowane i pomóc znaleźć nam wymarzony model pojazdu.

Jak wybrać samochód?

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę nasze możliwości. Warto mieć marzenia, ale ich realizacja powinna być pozytywnie skorelowana z rzeczywistością. Jeśli nie stać nas na nowy samochód prosto z salonu, to nie czekajmy latami, aż stanie się to możliwe, tylko skorzystajmy z oferty komisu. Samochód musi być też dostosowany do naszych potrzeb. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku osób, które są w związku małżeńskim i mają dzieci, a samochód będzie im służył choćby do wakacyjnych eskapad, a inaczej jeśli chodzi o osoby samotne, które potrzebują pojazdu, do zrobienia niedzielnych zakupów. W każdym z tych przypadków samochód wymarzony znaczyć będzie coś zgoła odmiennego.

Samochód- nowy czy używany?

Jeśli wybieramy samochód z salonu, to mamy gwarancje jego sprawności oraz nowości. W tym przypadku sprawdzenie samochodu przed kupnem nie jest konieczne i możemy skoncentrować się na samych walorach nowego pojazdu. Inaczej musimy się jednak zachować, kiedy w grę wchodzi kupno samochodu używanego. W takim przypadku musimy wiedzieć jak sprawdzić auto przed kupnem. Choć minęły już czasy, kiedy w komisach sprzedawano nie do końca sprawne pojazdy, to nadal sprawdzenie samochodu przed kupnem jest wskazane i potrzebne.
Na szczęście współcześnie kupno samochodu używanego, który ma stać się naszym wymarzonym pojazdem, nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy obecności znajomego mechanika samochodowego. Nasza zakupowa ścieżka zawsze zaczyna się od wyboru modelu. To kwestia indywidualna i wybór zależy tu od potrzeb oraz możliwości. Najbezpieczniej jest wybierać samochody z polskich salonów, które mają pewną historię oraz potwierdzone serwisowanie. Kupując taki samochód mamy największe szanse na bezproblemowe użytkowanie. Nie musimy w tym wypadku dokładnie wiedzieć jak sprawdzić auto przed kupnem, gdyż cała jego historia jest dokładnie udokumentowana. W przypadku samochodów sprowadzonych z zagranicy warto przede wszystkim porównać jego cenę, którą zaproponuje nam sprzedawca z ceną, jaką usłyszelibyśmy, gdybyśmy zdecydowali się na kupno danego modelu w kraju pochodzenia. Kiedy cena wyjściowa jest zbyt niska, należy podejrzewać, że samochód ma jakieś ukryte wady.

Jak sprawdzić samochód przed kupnem?

Nasz wymarzony samochód powinien być sprawny. Zatem zadbajmy o to, by nie zaniedbać żadnego kroku, który potwierdzi bezpieczeństwo kupna danego pojazdu. Możemy poprosić sprzedawcę o podanie numer VIN. Jeśli wszystko jest w porządku, nie będzie żadnego problemu z jego uzyskaniem. Mając ten numer, możemy sprawdzić w systemie ZEFIR 2, czy akcyza została opłacona. Co to dla nas oznacza? Że samochód został sprowadzony legalnie, a wszelkie opłaty zostały już uiszczone. Za pomocą tego numeru możemy też sprawdzić całą historię naszego przyszłego auta. Chodzi głównie o to, czy nie jest to auto powypadkowe. Pamiętajmy, że wiele modeli jest przystosowana do „przeżycia” jednego poważnego wypadku drogowego.

Jak szybko znaleźć wymarzony samochód
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »