August 17, 2019

Jak tanio urządzić mieszkanie

Każdy z nas marzy o tym, by mieszkać nie tylko w wygodnych i funkcjonalnych wnętrzach, ale także urządzonych modnie i gustownie. Wbrew pozorom realizacja tych marzeń nie wymaga dużych inwestycji. Poniżej podpowiadamy, jak urządzić mieszkanie tanim kosztem, by było modne, piękne i komfortowe.

Najważniejszy jest plan!

O ile na fantazję w aranżacji wnętrza mogą sobie pozwolić jedynie osoby z grubym portfelem, o tyle mały budżet wymaga rygoru oraz dobrego planu. Bez względu na to, czy zastanawiamy się, jak urządzić małe mieszkanie czy duże, niezbędne będzie w pierwszej kolejności opracowanie harmonogramu prac i wydatków. Tutaj warto rozważyć dwa odmienne podejścia:
urządzenie mieszkania od A do Z w krótkim czasie,
urządzanie mieszkania etapami w zależności od zasobów finansowych.
Celem pierwszej opcji jest szybkie uzyskanie efektu, co wymaga rezygnacji z pewnych rozwiązań ze względu na koszty. Drugi sposób pozwala zastosować wszystkie rozwiązania, jednak ze względu na skromny budżet zakupy i prace należy rozłożyć nawet na kilka miesięcy.

Jak urządzić mieszkanie tanim kosztem? Ważny jest wybór stylu!

Dla osób z niewielkim budżetem dobrą wiadomością będzie to, że aktualnie najmodniejsze style aranżacji wnętrz są wręcz dla nich stworzone. Do „najtańszych” należą:
styl skandynawski – to idealny styl dla osób zastanawiających się, jak urządzić mieszkanie w bloku. Cechuje go prostota i funkcjonalność – wystarczy pomalować wnętrze na jasne kolory, a także kupić kilka podstawowych mebli i dodatków w popularnych szwedzkich sklepach, by uzyskać wygodną i modną przestrzeń,
styl industrialny – jego surowy charakter pozwala sporo zaoszczędzić na wyposażeniu wnętrz, ponieważ wiele z jego elementów możemy zrobić sami (meble z palet), bądź pozyskać tanim kosztem na rynku wtórnym (regały warsztatowe).
styl retro – do jego realizacji przydają się: pomysłowość, umiejętność majsterkowania i trochę czasu. Możemy dzięki temu urządzić modne wnętrze, wykorzystując znalezione na pchlim targu i własnoręcznie odnowione meble oraz dodatki.

Przy skromniejszych zasobach finansowych nie porywajmy się na urządzanie mieszkania w stylach wymagających zastosowania drogich rozwiązań – styl klasyczny czy glamour z najtańszymi meblami i dodatkami będzie wyglądał po prostu tandetnie.

Wskazówki, jak urządzić małe mieszkanie za niewielkie pieniądze

Urządzenie małego mieszkania tanim kosztem jest dość łatwe, o ile poświęcimy na to odpowiednią ilość czasu, który jest niezbędny do:
wyszukania ciekawych rozwiązań – w Internecie znajdziemy wiele inspiracji np. jak odnowić stare kafelki specjalną farbą,
wykonanie wielu prac samodzielnie – to duża oszczędność, jeśli możemy sami pomalować ściany lub zrobić modny stolik według instrukcji DIY z Internetu,
szukania okazji cenowych – na wyprzedażach warto szukać nie tylko mebli, ale także dekoracji. Ciekawą opcją obniżenia kosztów jest zakup rzeczy używanych – na popularnych portalach ogłoszeniowych znaleźć można prawdziwe perełki w atrakcyjnych cenach!

Warto też pamiętać o kilku zasadach dotyczących tego, jak urządzić mieszkanie w bloku. Przede wszystkim stawiajmy nie na ilość, lecz jakość – skupmy się na wyposażeniu mieszkania wyłącznie w niezbędne sprzęty, które jednak będą ponadczasowo piękne i trwałe. Bądźmy otwarci na nowe pomysły i odważnie mieszajmy style – dzisiaj bardzo modny jest eklektyzm, dzięki któremu tanim kosztem możemy łączyć stare z nowym, osiągając niebanalny efekt aranżacyjny.

Jak tanio urządzić mieszkanie
Oceń ten post
Następny »