October 23, 2019
Jak zacząć zdrowe odchudzanie?

Jak zacząć zdrowe odchudzanie?

Każdy człowiek chciałby pozostać zgrabny i piękny. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość. Czasami chodzi o siedzący tryb pracy, czasami o różne uwarunkowania genetyczne, choroby, a najczęściej po prostu o niezdrowy sposób odżywiania. Skutkuje on oczywiście nadmiarem kilogramów, które trzeba jakoś zrzucić, jeśli chce się wrócić do dobrej kondycji. Od czego zacząć odchudzanie? Na czym się skupić, jeśli chce się uzyskać piękną, szczupłą sylwetkę?

Jak zacząć się odchudzać? – czyli o poszukiwaniu motywacji

Dobrze jest być możliwie jak najbardziej zmotywowanym – wówczas osiągnięcie sukcesu jest najbardziej prawdopodobne. Najczęściej ludzie wybierają jakąś ważną datę, będącą startem dla diety. Zapewniają sobie jakiś ostatni, wyjątkowo słodki posiłek przed dietą, niejako żegnając słodycze czy ulubione, tłuste potrawy. Nie u wszystkich taka taktyka skutkuje – czasami kolejne daty są przesuwane, aż nic nie wychodzi ostatecznie z diety. Dla tych osób skuteczniejsze będzie zaczęcie jej w danej chwili – od razu. Postanawiają sobie coś nim zatęsknią za słodkościami, albo stopniowo ograniczają ich ilość, żeby przestać potrzebować tyle cukru. Warto też znaleźć w sobie motywację na przykład wykupując wycieczkę nad morze – wizja wbicia się w nowe bikini czy większe podobanie się partnerowi na pewno skutecznie zmotywuje do odchudzania.

Jak rozpocząć odchudzanie? – kilka porad

Od czego zacząć odchudzanie? Najlepiej od ułożenia specjalnej diety oraz planu ćwiczeń. Sama dieta nie przyniesie skutecznych rezultatów, a sama aktywność fizyczna również nie wywoła spadku wagi, jeśli człowiek będzie jadł tyle co zwykle – czyli dużo. Warto zgłosić się do profesjonalnego dietetyka i zapisać na siłownię, by ktoś przygotował specjalistyczny plan treningowy, dostosowany do warunków oraz celu, jaki się chce osiągnąć. Można też poszukać takich planów online, jednak muszą one opierać się na zdrowych podstawach. Nie mogą to być żadne diety cud, które obiecują minus 10 kilo w 2 tygodnie. Zdrowe chudnięcie oznacza około 1 czy 2 kilo mniej na tydzień – i tego trzeba się trzymać, jeśli ktoś nie chce doświadczyć efektu jojo. Trzeba się przygotować psychiczne na niewielkie zmiany – praca nad sylwetką będzie się składała właśnie z takich małych kroków.

Jak zacząć się odchudzać? Warto zacząć się cieszyć z odchudzania – w końcu wszystko dzieje się po to, by lepiej wyglądać i lepiej się czuć oraz by być zdrowszym. Odpowiednie podejście to podstawa sukcesu. Dobrze jest zainwestować w nowy dres czy strój na siłownię, albo wraz ze zmianą diety zmienić coś innego w sobie – na przykład fryzurę. Wówczas będzie można lepiej odczuć rozpoczęcie nowego okresu w życiu, co sprzyja konsekwencji. Dieta musi się składać z warzyw i owoców – warto też zacząć kupować w sklepie ekologicznym. Jedzmy mniej, a częściej. Pijmy dużo wody. Unikajmy śmieciowego jedzenia. Wraz z wprowadzeniem tych zmian (warto wypisać wszystkie cele i środki realizacji, i przykleić kartkę w widocznym miejscu w domu), zauważymy szybko lepsze samopoczucie. To będzie motywowało do kolejnych działań. Porad jak rozpocząć odchudzanie znajdziemy mnóstwo, jednak najważniejsze jest wymyślenie sobie realnego do zrealizowania celu.

Jak zacząć zdrowe odchudzanie?
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »