September 16, 2019

Kryptowaluty – jak zacząć?

Coraz więcej słyszy się o tak zwanych „kryptowalutach”. Nie wszyscy jednak wiedzą czym one są, ani jak można w nie inwestować. Słyszeli co prawda, że jest to raczej dobra inwestycja, jednak nie wiedzą w jaki dokładnie sposób można zacząć się nimi zajmować. Wyjaśniamy więc jak grać na giełdzie kryptowalut i czym one tak naprawdę są! Oto pomocny przewodnik dla zainteresowanych!

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluta nazywana jest również wirtualną monetą. Jest to bazujący na kryptografii (dziedzinie wiedzy zajmującej się przekazywaniem informacji w sposób dostępny tylko dla wtajemniczonych), rozproszony system księgowy, który przechowuje dane dotyczące stanu posiadania użytkownika, w umownych jednostkach. Jedynie posiadacz odpowiedniego klucza prywatnego ma dostęp do osobistego portfela, w którym zgromadzone są wirtualne pieniądze. Wiele osób obawia się przedrostka „krypto-”, sądząc, że może mieć to związek z czymś nielegalnym. Kryptowaluta jest jednak jak najbardziej legalna, ponieważ większość państw nie uznaje jej za środek płatniczy. W Unii Europejskiej – co ciekawe – kryptowaluta jest jednak uznawana za prawny środek płatniczy w zakresie opodatkowania VAT.

Bitcoin – jak zacząć?

Bitcoin jest chyba najpopularniejszą, najpowszechniej znaną kryptowalutą. Wprowadzona została w 2009 roku. Jest niezależna od kraju, ponadnarodowa. Możliwa jest do przesłania w dowolne miejsce na świecie w ciągu chwili. Wszystko bez prowizji, bez pośredników i przez internet – a zatem w wyjątkowo wygodny sposób, o dowolnej porze, gdy ma się na to czas. W przestrzeni internetowej często pojawia się wiele pytań typu „bitcoin jak zacząć”. Warto w tym miejscu wyjaśnić więc jeszcze czym jest tak zwana księga transakcyjna bitcoina – Blockchain. W ów jawnej księdze zapisywane są wszystkie transakcje przy użyciu bitcoinów. Istnieje wiele stron, umożliwiających założenie wirtualnego portfela i zakup kryptowalut. Można też osobiście kupić bitcoiny od kontrahenta, albo uczestniczyć w Giełdzie Bitcoin. Warto wiedzieć, że posiadacze wirtualnych portfeli mogą zajrzeć na strony placówek przyjmujących wirtualną walutę i po prostu dokonywać zakupów. Mogą też sprzedawać je, kupować kolejne. Mogą grać na giełdzie kryptowalut niczym na prawdziwej. Tylko jak to zrobić?

Jak grać na giełdzie kryptowalut?

Na kryptowalutach można zarabiać. Wiele osób już o tym wie i chce samodzielnie spróbować. Nie jest to szczególnie trudne, choć na pewno należy dobrze posługiwać się internetem. Jak zacząć inwestować w kryptowaluty? Trzeba stworzyć swój wirtualny portfel i kupować – najlepiej więcej niż jedną kryptowalutę, dla bezpieczeństwa. Później handluje się po prostu na giełdach – wygląda to dokładnie tak samo jak w przypadku zwykłych pieniędzy. Wartość kryptowalut spada i rośnie – waha się. Obserwując to wszystko można więc umiejętnie w nie inwestować lub sprzedawać – i tym samym zyskiwać lub tracić (oby to pierwsze). Jak widać, wszystko jest dosyć proste – na pewno każdy sobie z tym poradzi! Istnieje zresztą wiele przewodników, które krok po kroku przeprowadzą przez rejestrację na giełdzie.

Kryptowaluty – jak zacząć?
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »