October 23, 2019
Lenovo legion – laptop dla każdego gracza

Lenovo legion – laptop dla każdego gracza

Zakup komputera dla graczy nie jest prostym zadaniem, ponieważ ceny tak zwanych gamingowych podzespołów potrafią szybować do wyjątkowo wysokich poziomów. Najczęściej w naszym kraju wybierany jest komputer gamingowy do 4000, a w zasadzie laptop do gier 4000, ponieważ komputery przenośne, także do grania, wypierają tradycyjne „stacjonarki”. Bardzo ciekawą ofertę, jeśli chodzi o laptop gamingowy, przygotowała dla nas firma Lenovo. Lenovo Legion Y720 to urządzenie, na którym się skupimy, ale warto pamiętać, że większość laptopów oferuje nam możliwość konfiguracji podzespołów i naszą bazą może się stać na przykład urządzenie o większej przekątnej ekranu, do którego włożymy trochę większe podzespoły i uzyskamy taką samą cenę. Zobaczmy jednak, co oferuje nam Lenovo Legion Y720.

Pierwszy rzut oka na laptop gamingowy Lenovo Legion Y720

Lenovo Legion Y720 to urządzenie w miarę smukłe i na pewno nie przypomina cegły, jak wielu jego konkurentów. Posiada lekko połyskującą, czarną obudowę wykonaną z aluminium i wykończoną plastikowymi elementami. Konstrukcja nie nagrzewa się także za bardzo i nie jest przesadnie ciężka jak na urządzenie w swoim przedziale cenowym i z wyświetlaczem tej wielkości.

Komputer gamingowy do 4000

Laptop do gier do 4000 zł to w dużej mierze wyświetlacz, który będzie koniec końców decydował o naszych wrażeniach wizualnych z rozgrywki. W tym przypadku mamy do czynienia z matrycą IPS FHD 15,6”, co oznacza, że możemy liczyć na przyzwoite odwzorowanie kolorów, niezłe kąty patrzenia na ekran oraz brak jakiegokolwiek smużenia. Jasność jest wystarczająca tym bardziej, że jest to matryca matowa z dodatkowym filtrem eliminującym odbijanie się światła. Można powiedzieć, że pod tym względem nie jest ona idealna, ale wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Co mamy w środku?

Najważniejsze jest oczywiście to, co komputer gamingowy do 4000, w tym przypadku oczywiście laptop gamingowy, ma w środku. To właśnie podzespoły bazowe będą decydowały o jakości rozgrywki, jej płynności i pełnego zadowolenia gracza. Nawet najładniejszy ekran nic nie da, jeśli będziemy oglądać pokaz slajdów.
Na szczęście nie musimy się martwić o brak mocy. Do naszej dyspozycji będą cztery rdzenie procesora i5 siódmej generacji. Każdy z nich taktowany jest zegarem 2,5GHz, który w razie potrzeby i przy podłączeniu do gniazdka przejdzie w tryb boost, który podniesie taktowanie do solidnego poziomu 3,5GHz. W parze z 8GB DDR4 mamy tutaj naprawdę sporą moc obliczeniową.
Jeśli chodzi o grafikę, do naszej dyspozycji oddano procesor graficzny gtx1060 wyposażony w 6GB GDDR5. Nie jest to oczywiście najmocniejsza konstrukcja na rynku, ale jak na układ graficzny dla laptopa na pewno jest to dobre rozwiązanie. Tym bardziej, że większa moc byłaby potrzebna przy matrycy o większej rozdzielczości, a dla FHD powinno to być dość mocy obliczeniowej.

Poza tym laptop wyposażony jest dość standardowo. Zaznaczyć można tylko, że nie posiada napędu optycznego, ale rekompensuje to dobrym modułem łączności bezprzewodowej oraz pojemnym dyskiem twardym.

Lenovo legion – laptop dla każdego gracza
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »