October 23, 2019

Męski zegarek – dodatek must have

Wielu mężczyzn zastanawia się jaki zegarek kupić do odpowiedniej okazji czy też jaki zegarek do garnituru pasuję najbardziej. Odpowiedzi jednoznacznej niestety nie ma. Wszystko bowiem zależy od konkretnego kontekstu i naszych indywidualnych upodobań.

Jaki zegarek męski kupić?

Kiedy zastanawiam się jaki zegarek kupić musimy mieć świadomość, że nie ma modelu idealnego. Tak jak nie ma uniwersalnych butów czy spodni, tak nie jesteśmy w stanie wybrać modelu, który będzie idealny do każdej okazji. Teoretycznie istnieją modele, które można uznać za uniwersalne, ale nawet one nie będą pasować do każdej stylizacji.

Przede wszystkim musimy określić, do czego nosić będziemy zegarek i w jakich sytuacjach będzie on najczęściej używany. Jeśli zastanawiamy się jaki zegarek do garnituru wybrać, to stawiamy raczej na prosty i minimalistyczny design. Cyferblat powinien być czytelny, pozbawiony zbędnych elementów graficznych. Dodatkowo jego rozmiar musi być tak dobrany, aby z jednej strony nie wyglądać groteskowo, jeśli byłby zbyt mały, a jednocześnie powinien bez trudu zmieścić się pod mankietem koszuli. Stosowana jest tutaj relatywnie nieduża koperta, która wykonana jest ze stali lub złota. Do takiego czasomierza najlepiej pasuje brązowy lub czarny pasek wykonany z wysokogatunkowej skóry. Taki zegarek doskonale sprawdzi się, jeśli chodzi o eleganckie uroczystości czy nawet do pracy w biurze.

Jaki zegarek do 5000 kupić?

Zupełnie inne cechy powinien mieć zegarek sportowy. Takie modele należy wybierać, kiedy zastanawiamy się jaki zegarek do 500 złotych wybrać dla siebie. Należy tu zwrócić uwagę na odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Musimy mieć świadomość, że ten model, choć doskonale sprawdza się do luźnych strojów, to w zamyśle został zaprojektowany do uprawiania sportów. Jeśli chodzi o to, jaki zegarek do 500 złotych możemy kupić w tym gatunku, to należy się też spodziewać dominacji tworzywa sztucznego. Najczęściej będzie to stal szlachetna, karbon, tytan, elementy gumowe i plastikowe. Paski tych modeli są produkowane z gumy, kauczuku, poliuretanu. Im droższy jest model, tym więcej ma możliwości. Może być zatem wykorzystywany przy nurkowaniu czy pływaniu.

Jaki zegarek do garnituru?

Do naszej dyspozycji jest też model, który stanowi swoisty kompromis między klasycznymi, eleganckimi zegarkami a ich sportowymi odsłonami. To zegarek pod styl Causal. Idealnie sprawdza się w przypadku osób, które nie noszą eleganckich garniturów i chcą mieć swobodę w doborze stroju do zegarka. W przypadku tego typu zegarków naszym kryterium jest głównie estetyka oraz wzornictwo. Casual to styl sam w sobie, który oznacza modę codzienną. To znaczy, że możemy go nosić do zwykłej koszuli, spodni jeansowych, szortów, koszulek. Sprawdzi się także przy okazji mniej formalnych marynarek, także casualowych. Zaletą tego typu zegarków jest zastosowanie w nich wielu rozwiązań technicznych, które nie występują w eleganckich wersjach tych urządzeń. Chodzi tu zazwyczaj o stoper, alarm, barometr, termometr, fazy księżyca. Dzięki temu zegarek jest bardziej funkcjonalny.

Męski zegarek – dodatek must have
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »