October 23, 2019

Pies do małego mieszkania

Chciałbyś mieć psa? A jednocześnie masz małe mieszkanie, więc zastanawiasz się jaki pies do bloku będzie pasować? Nie martw się. Przedstawiciele wielu popularnych ras doskonale odnajdą się w niewielkim metrażu.

Jaki pies do bloku?

Małe mieszkanie wyklucza na wstępie przedstawicieli ras pasterskich oraz duże psy. Teoretycznie jest oczywiście możliwe hodowanie takiego psa w warunkach niewielkiego mieszkania, ale musimy mieć wtedy pełną świadomość, że czynimy zwierzęciu krzywdę. Są one stworzone do przebywania na otwartej przestrzeni, gdzie mogą zażywać dużej dawki ruchu i świeżego powietrza. Przebywanie w mieszkaniu będzie na nie wpływać bardzo negatywnie. W skrajnych przypadkach duże psy wymagające ruchu mogą stać się apatyczne a co gorsza nadpobudliwe. Dlatego decydując się na psa w takich warunkach, musimy wybierać raczej małe psy rasy do mieszkania.

Cichy pies do bloku

Decydując się na zwierzę w małym mieszkaniu, musimy jasno określić jakie cechy ma mieć nasz pies do bloku. Cichy, spokojny i nieagresywny. To podstawowe cechy charakteru, które powinien mieć nasz pies, abyśmy oszczędzili kłopotu sobie oraz sąsiadom. Szczekliwy agresywny pies szybko stanie się podmiotem sporu między nami a pozostałymi mieszkańcami budynku. Niezwykle ważna jest też obecność dzieci. Jeśli pies mieszkać będzie z nimi na niewielkiej powierzchni, musi być przyjazny, łagodny oraz co najważniejsze cierpliwy. Rasy, które mają bardzo niski próg pobudliwości, nie są tutaj wskazane, gdyż w małym mieszkaniu nie mają gdzie schować się przed aktywnością dzieci, które bardzo często traktują psa jak trochę większą i ciekawszą zabawkę.

Małe psy rasy do mieszkania

Wyjątkiem jest tutaj Chihuahua. Choć psy tej rasy są obdarzone sporym temperamentem i bardzo lubią piesze, długie wycieczki, to doskonale odnajdą się nawet w bardzo małym mieszkaniu. To sprytne zwierzę, chętne do nauki i zabawy, ale nie wymagające wiele miejsca. Nie trzeba tutaj instalować osobnej budki dla psa, czy organizować dla niego przestrzeni. Psy tej rasy źle znoszą odseparowanie od człowieka i najpewniej nie będą was odstępować na krok, nawet podczas snu. Inną wdzięczną do hodowania w małych mieszkaniach rasą jest Yorkshire terier. Te niewielkie pieski mają duży temperament, są inteligentne, przywiązują się do właściciela, ale pozostają trochę niezależne. Doskonale odnajdą się w małym mieszkaniu, ale wymagają niestety wyjątkowego traktowania. Przede wszystkim są bardzo wrażliwe, co oznacza, że każdy krzyk, hałas czy inne donośne dźwięki będą dla nich dużą dawką stresu. Dodatkowo należy też zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu. W innym przypadku mogą stać się uciążliwe. Jeśli chcemy nieco większy rozmiar psa mimo małego mieszkania, to doskonałym wyborem jest mops. Pies tej rasy nie potrzebuje długich spacerów, a najważniejsze dla niego jest to czy może przebywać obok swojego właściciela. Jest to pies dość spokojny i raczej o wesołym usposobieniu. Doskonale też sprawdza się w kontaktach z rodziną oraz dziećmi. Olbrzymią zaletą mopsa jest też to, że nie kłóci się z innymi zwierzętami. Nie są dla niego problemem inne psy czy nawet koty.

Pies do małego mieszkania
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »