October 23, 2019

Tenis – sprzęt który będzie Ci potrzebny

Tenis to niezwykle popularny sport, który dziś nie jest już tylko zarezerwowany dla elit, bo grac w niego może każdy, kto tylko ma chęć.
Jednakże każdy, kto planuje zacząć grać właśnie w tenisa, potrzebuje przede wszystkim dobrze zorganizowanego sprzętu, a w tym odpowiednio dobranych rakiety, piłeczek i oczywiście niezwykle ważnych – butów. Dobrze wybrany sprzęt i strój zapewnią każdemu początkującemu tenisiście wygodę na korcie, a w wielu przypadkach sprawią też, że szybko się nie zniechęcimy do gry.

Niezbędniki tenisisty

Wśród niezbędników w jakie musimy wyposażyć się już na samym początku gry w tenisa jest na pewno odpowiednia rakieta. Większość osób, które zaczynają swoją przygodę, zadaje sobie pytanie jak dobrać rakietę tenisową? Jak się okazuje, dobór rakiety tenisowej nie należy od najłatwiejszych elementów, dlatego też warto w tym temacie poradzić się fachowca, lub wcześniej zapoznać się z dostępnymi modelami rakiet. Nie bez znaczenia jest też odpowiedni strój- taki, który nie będzie krępował ruchów i przeszkadzał w trakcie gry. Konieczne są także dobrej jakości buty, w których będziemy czuć się stabilni i lekko na korcie.

Rakiety tenisowe- jaką wybrać dla siebie?

Dobór rakiety tenisowej to niezwykle odpowiedzialne zadanie i to zarówno dla amatora, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tenisem, jak i dla profesjonalnego gracza. Zazwyczaj dla tych mniej wprawionych sportowców, którzy jeszcze nie są pewni, czy tenis na dłużej zagości w ich życiu, zdecydowanie zaleca się wybieranie tych niedrogich modeli rakiet. Gdyby jednak odechciało się nam grac, wówczas poniesione koszty są po prostu mniejsze niż od razu zakup profesjonalnej rakiety. Więc jak dobrać rakietę tenisową?

Na rynku znajdziemy rakiety, których ceny w sklepach sportowych wahają się od około 100 do nawet 1000 zł. Zwykle na początek najlepiej jest zakupić rakietę za ok. 200 zł, choć jeśli tylko dysponujemy większym budżetem, to oczywiście warto zainwestować w droższy sprzęt (tych cenionych marek), ponieważ uzyskamy wówczas pewność, że nasza rakieta wytrzyma wiele sezonów i będzie też w pełni satysfakcjonowała właściciela. Za najważniejszy parametr, który brany jest pod uwagę w momencie wyboru rakiety, jest jej waga. Dawno temu, rakiety wykonywane były z drewna i metalu. I choć materiały te charakteryzowały się bardzo długą żywotnością, to sprawiały, że rakiety były bardzo ciężkie. Dziś w nowoczesnych rakietach do tenisa wykorzystuje się przede wszystkim takie materiały jak: aluminium, grafit (tj. włókno węglowe), kompozyt grafitowy, kevlar czy tytan. Ich główną cechą jest to, że są odporne na zniszczenia i dużo lżejsze. Początkujący gracze powinni wybierać rakiety, które mają grube ramy. Ważny jest też zakup tzw. naciągów tenisowych. To nic innego jak po prostu zastosowane w rakiecie struny. Amatorzy z powodzeniem mogą zainwestować w naciągi tenisowe wykonane z tworzyw sztucznych. Na rynku znajdziemy też takie wykonane z materiałów o charakterze naturalnym, jednak te sztuczne mają dużo niższe ceny.

Tenis – sprzęt który będzie Ci potrzebny
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »