September 16, 2019
gdzie kupić dary Froebla?

Wszystko o darach Froebla

Odpowiednia edukacja dzieci jest niezwykle ważna. W związku z powyższym rynek wciąż poszukuje nowych rozwiązań, aby ją usprawnić, a tym samym wykorzystać potencjał najmłodszych do maksimum. Nikogo nie zdziwi fakt, że łatwiej zachęcić dzieci do zabawy niż do nauki. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie obu tych kwestii i upieczenie przysłowiowych dwóch pieczeni na jednym ogniu. Jak się jednak okazuje taka forma nauki już została odkryta i to właśnie jej będzie poświęcony przedmiotowy artykuł.

Friedrich Froebel i jego dary

Friedrich Froebel to niemiecki pedagog, a także wiodący kreator wychowania dzieci w wieku przedszkolnym. W myśl jego teorii edukacja przedszkolaków powinna opierać się głównie na swobodnej, ale jednocześnie zorganizowanej przez osoby dorosłe zabawie. Oczywistym jest, że dobrze pokierowana zabawa wpływa na rozwój dziecka, a także pozwala mu na zdobycie nowej wiedzy. W związku z powyższym zadaniem dorosłego jest stworzenie mu odpowiednich warunków do tego, aby cel został osiągnięty. Kluczowym w tej metodzie jest połączenie rodzaju zabawy swobodnej – czyli tej zorganizowanej przez dziecko, a także tej zainicjowanej przez nauczyciela.

Co to są dary Froebel?

Aby nauka przez zabawę mogła przebiegać zgodnie z założeniami F.Froebela powinny być do tego użyte materiały dydaktyczne w postaci drewnianych klocków i mozaik. Wyżej wspomniane materiały zostały nazwane właśnie darami froebela. Twórca darów opracował je oraz wykonał tak, aby mogły one w stu procentach odgrywać swoją funkcję dydaktyczną. A skąd nazwa „dary”? Ano z przekonań Friedricha, który uważał, że to przyroda oraz człowiek dostarczają dziecku odpowiednie materiały do zabawy. Dodatkowo twierdził, że zabawki które dzieci otrzymują od dorosłych powinny być odpowiednio wyselekcjonowane.

Dary Froebla gdzie kupić?

Jak powszechnie wiadomo Internet jest skarbnicą najróżniejszych sklepów oferujących wszelkiego rodzaju produkty. Do wyżej wspomnianych należą również dary foebel. W związku z powyższym istnieje możliwość ich nabycia na platformach aukcyjnych lub też w sklepach dedykowanych artykułom dziecięcym. Ponadto popularne są także strony, na których szczegółowo opisana jest metoda Froebla, odsyłające do miejsc w których można zakupić dary froebel. Jak sami widzimy istnieje wiele możliwości nabycia wyżej wspomnianych przedmiotów dydaktycznych, a to od nas zależy którą z nich wybierzemy.

Zastosowanie darów Froebla w dziecięcej matematyce

Królowa nauk, którą niewątpliwie jest matematyka sprawia trudność zdecydowanej większości uczniów. W związku z tym faktem, warto zainteresować się tematem już na etapie przedszkolnym i rozpocząć oswajanie maluchów z jej podstawami. Pamiętać należy o tym, że to od czego zaczniemy odpowiednio zachęci lub zniechęci dziecko do dalszego praktykowania. Dlatego też tak ważnym jest zastosowanie odpowiedniej metody, która nie będzie polegała na mozolnym rozwiązywaniu zadań, a uruchomi wyobraźnię i sprawi, że dziecko samo będzie chciało uczyć się coraz to nowszych rzeczy. Aby wyżej wspomniane było możliwe, warto w tym celu wykorzystać materiały dydaktyczne którymi są dary froebel.

Jak wiadomo dzieci zdecydowanie bardziej preferują zabawę od nauki. W związku z tym faktem warto połączyć jedno z drugim, aby móc osiągnąć cel. Sugerując dziecku, że będzie się bawiło możemy liczyć na stuprocentowy sukces natomiast fakt, że do zabawy posłużą odpowiednio przygotowane materiały dydaktyczne a nam poczucie, że zabawa ta stanowi połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Wszystko o darach Froebla
Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »